Biografia

Zespołu Coria

Zespół wydał w 2014 album „Teoria Splątania” dzięki wytwórni Metal Mind Productions. Krążek ten został uznany poprzez serwis Heavyrock i jego czytelników za najlepsze Polskie wydawnictwo 2014r.

„Teoria Splątania” została również wyróżniona w ogólnopolskiej stacji radiowej i brała udział w plebiscycie na najlepszy Polski krążek 2014r. W Antyradiu wszystkie trzy single „Sen Boga”, „Efuzja” i „Nie Pozwól Mi” wydane na potrzeby promocji albumu znalazły się wielokrotnie na szczycie listy Turbo Top.

Zespół wygrał ogólnopolski, wieloetapowy konkurs – festiwalu Life Stage i zagrał przed Soundgarden i Erickiem Claptonem. Coria jest zespołem o bogatej historii scenicznej. W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy związanej z działalnością zespołu. Można powiedzieć, że zespół to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.

Po 389 dniach od pierwszego wydawnictwa – 20.11.2015 zespół wydał swój drugi album o tytule „Kwestia Czasu” (Metal Mind Productions) . Coria wygrała również pierwszy historyczny plebiscyt na najlepszy zespół Przystanku Żory. Zespół supportował również legendę rocka z Los Angeles zespół Guns’N Roses, Szwecką grupę Europe i grał na festiwalach u boków takich zespołów jak Muse, Papa Roach i Three Days Grace.

Zespół w swojej 5 letniej karierze wydał 2 albumy studyjne, a trzeci „Zwierzę się” ma mieć premierę w październiku 2018r!

Członkowie zespołu:

Tomasz Mrozek – wokal
Konrad Konopka – gitara basowa
Dominik Stypa – gitara solowa
Damian Bonczek – perkusja
Marcin Gajęcki – gitara

Miasto rodzinne:
Jastrzębie-Zdrój/Radzionków Nowy/Gołkowice

Social Media:

Kanał Youtube: coriaband

Facebook: coriapl

Instagram: coriaband

Wybrane video: Niepokój, Sen Boga, Nie pozwól mi (live 150-lecie Katowic)

Share: